Karta produktu

DZIEWCZYNKI KORONKOWA GRUPA FIGURALNA sygn.

Kategoria: Obrazy i luksusowe varia

Producent: warsztat antyczny

DZIEWCZYNKI KORONKOWA GRUPA FIGURALNA sygn.

Cechy

Rodzaj przedmiotu

Opis

Kolekcjonerom i miłośnikom koronkowych porcelanowych figur oferujemy wyjątkowo efektowną, koronkową grupę figuralną, przedstawiąjącą dzieci - dwie dziewczynki z różami.

Powstała ona w jednej z niemieckich manufaktur porcelany, najprawdopodobniej drezdeńskiej (charakterystyczna sygnatura z tamtego rejonu to korona z literą D, która występowała w różnych formach).

Ta pełna uroku grupa figuralna jest okazała i ciężka. Została ręcznie wykonana, malowana i złocona. Szczególnie dużo trudu kosztowało wykonanie misternych, bogatych w formie, koronkowych falban sukienek obu dziewczynek. To niezwykle trudna sztuka, którą posiadły  tylko nieliczne manufaktury. Wśród kolekcjonerów figur największą popularnością  cieszą się - obok figur ptaków - właśnie figury z koronkami.  Dziś już praktycznie odchodzi w umiejętność tworzenia takich koronek w porcelanie. Wymagają one bowiem ogromu ręcznej, benedyktyńskiej i bardzo kosztownej pracy. Dlatego obecnie koronkowe figury są wysoko cenione i poszukiwane, a z roku na rok jest ich coraz mniej.

Każda z tego rodzaju figur, dzięki temu, że wykonywana była ręcznie, jest niepowtarzalna - nie ma bowiem drugiego, identycznego egzemplarza. Dlatego, nawet jeśli nie są w idealnym stanie, mają dużą wartość kolekcjonerską.

Sygnatura widoczna na spodzie to niebieski znak korona z literą D pod spodem oraz wyciśniety numer 575.

WYMIARY

szer. 19 cm, wys. 18 cm, głęb. 11 cm

STAN

Stan dobry (nieduże ubytki w koronkowych falbanach u dołu,  z tyłu).