Karta produktu

LIMOGES TRESSEMAN TALERZ VOGT 1880-1907

Kategoria: Obrazy i luksusowe varia

Producent: warsztat antyczny

LIMOGES TRESSEMAN TALERZ VOGT 1880-1907

Cechy

Rodzaj przedmiotu

Opis

Miłośnikom wyjątkowej porcelany oferujemy antyczny, francuski talerz do owoców słynnej marki Limoges - "Tressemanes & Vogt"

Jest to jeden z kompletu sześciu sztuk ręcznie malowanych, liczących ponad 100 lat talerzy (każdy przedstawia wizerunek innych owoców).

Talerze te powstały we francuskiej manufakturze porcelany "Tressemanes & Vogt ". Założył ją w Limoges John Vogt  - w 1850 roku. Do firmy dołączył w 1880 r. Emilien Tressemanes.

Talerz oferowany na tej aukcji zdobi wielobarwny wizerunek śliwek. Polichromia jest sygnowana odręcznym podpisem artysty "Melchers". Porcelana złocona na krawędziach.

Przedmiot jest sygnowany. Na spodzie widoczna jest  sygnatura w postaci logo "Tressemanes & Vogt" (T & V, Limoges, France).

Sygnatura stosowana w latach 1880 - 1907.

Obecnie oryginalna porcelana "Limoges" należy do grupy najpiękniejszych i najcenniejszych spośród najlepszych światowych marek. Marka "Limoges" dziś nie oznacza jednej manufaktury. Jest to ośrodek, wokół którego skupia się wiele manufaktur działających w pobliżu miasta Limoges we Francji. Od XIX wieku Limoges jest uznawane za najważniejszy ośrodek produkcji porcelany w tym kraju. Znakomite wyroby z tego rejonu rozsławiły to miasto w świecie. Marka ta jest synonimem porcelany reprezentującej wysoki poziom artystyczny.

WYMIARY

średnica 20 cm

STAN

Stan bardzo dobry.