Karta produktu

ZEGAR STOJĄCY GUSTAW BECKER FREIBURG BABA GUSTAV BECKER

Kategoria: Sprzedane

ZEGAR STOJĄCY GUSTAW BECKER FREIBURG BABA GUSTAV BECKER

Cechy

oryginalność

Opis

Miłośnikom antycznych zegarów mamy zaszczyt zaoferować piękny okaz: wysoki zegar stojący "GUSTAV BECKER"

Powstał w słynnej fabryce zegarów założonej na Śląsku przez Edwarda Gustawa Beckera (1819-1885). Młody  Becker po zdobyciu wiedzy i umiejętności praktycznych w zegarmistrzowskim fachu (nauki pobierał w najlepszych warsztatach za granicą), w 1847 roku założył w Świebodzicach (Freiburgu) własną firmę. Wkrótce stała się ona bardzo znana i odnosiła liczne sukcesy. Zegary Beckera cieszyły się ogromnym uznaniem dzięki swej doskonałej jakości i niezawodności. Nagradzane były licznymi medalami na wystawach krajowych i światowych. W roku jubileuszu 25-lecia istnienia firmy powstał 100-tysięczny egzemplarz. Dziś zegary sygnowane charakterystycznym logo - znakiem kotwicy zwieńczonej koroną i z inicjałami GB - są uznawane za jedne z najlepszych na świecie i poszukiwane przez licznych kolekcjonerów.

Sygnatura oferowanego tu zegara została umieszczona na jego werku. Znaki logo (z napisem "Gustav Becker GB Freiburg in Schl." oraz symbol uzyskanego złotego medalu na wystawie światowej (MEDAILLE D'OR) były stosowane w latach 1877-1926. Numer seryjny zegara to 171659.

Zegar jest wyposażony w wahadło i dwie ciężkie wagi. Gong wyróżnia się pięknym, głębokim tonem.

Wysoką skrzynię wykonano z drewna fornirowanego dębiną. Ma bardzo dekoracyjną sylwetkę, z rzeźbionymi elementami wokół okrągłej tarczy oraz w dolnej części. Okrągłe szkło chroniące cyferblat  jest wypukłe. Prostokątną szybę poniżej wykonano ze szkła fazowanego.

W załączeniu kluczyk. Zegar sprzedajemy bez dekoracji do klucza/

WYMIARY

wys. 193,7 cm, szer. 57,5 cm, głęb. 29 cm

Uwaga: podane wymiary są wymiarami brutto, czyli maksymalnymi (obejmują maksymalną szer., dł. itd - wraz z najbardziej wystającymi elementami).

STAN

Stan zachowania dobry. Ślady użytkowania (np. drobne przebarwienia na tarczy).

Zegar jest sprawny, u poprzedniego właściciela działał bez zarzutu przez wiele lat. Na czas transportu dla bezpieczeństwa werk z wahadłem jest wyjmowany. Po przewiezieniu i umieszczeniu ponownie werku we wnętrzu zaleca się wyregulowanie zegara.